Endüstriyel Reklam Sektörü Mimaki UJV100-160’ı Çok Sevdi

Mimaki UJV100-160

Yatırım ve işletme maliyetini rekabetçi bir konuma taşıyan Mimaki UJV100-160, Türk baskı endüstrisinde güçlü bir ilgiyle karşılandı. Kullanıcılara solvent baskıya göre daha fazla avantaj sunan UJV100-160, pazardan artan bir talep almayı sürdürüyor.

Mimaki’nin bu yılın ilk çeyreğinde Türk baskı pazarına sunduğu UJV100-160 rulodan ruloya UV-LED baskı makinesi endüstriyel reklam üreticileri tarafından büyük ilgi görüyor. Kullanıcılarına rekabetçi üretim maliyetleri ve yüksek verimlilik sunan UV baskı makinesi, kısa sürede güçlü bir satış ve sipariş rakamına ulaştı. Teknik üstünlükleri ile baskıcıların solvent baskı alışkanlıklarını değiştirmeye başlayan UJV100-160, pazarın en popüler ürünlerinden biri haline geldi.

Mimaki Eurasia Bölge Satış Müdürü Hüseyin Şarerler, Türk baskı endüstrisinin kısa süre içinde UJV100-160’a göstermiş olduğu ilgiden dolayı çok mutlu olduklarını söyledi. Şarerler; “Düşük yatırım ve rekabetçi işletme maliyetini birlikte sunan UJV100-160’ın özellikle endüstriyel reklam sektöründe alışkanlıkları değiştirdiğini söyleyebilirim. UV baskı teknolojilerinin fiyat anlamında solvent makinelerle nasıl rekabetçi olabileceğini gösterdik” dedi. Yılın ilk yarısını etkileyen pandemi nedeniyle, bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de üreticilerin zorluklar yaşadığını hatırlatan Şarerler, bu koşullara rağmen UJV100-160’ın beklentileri aşan bir satış performansı yakaladığını belirtti. Şarerler, endüstriyel reklam pazarında oyunun kurallarını yeniden yazan UV çözümlerinin önümüzdeki dönemde pazardan daha fazla talep toplayacağını sözlerine ekledi.

Endüstriyel reklam sektöründe ‘Gülümseten maliyetle UV baskı’
Saatte 23m2 baskı hızına kadar çıkabilen UJV100-160, ‘Gülümseten maliyetle UV baskı’ sloganıyla pazara sunuldu. Maksimum 1,610mm genişliğinde PVC, branda, kaplamasız kağıt, PET film ve kumaş yüzeylere kolay ve hızlı baskı yapabilen makine, birçok farklı malzemeyi tek boya ile işleyebiliyor. UV kürlenen boya sayesinde kaplamasız malzemelere baskıyı mümkün kılarken; beyaz boya ile şeffaf ve renkli malzemelere iki katmanlı baskı yapabiliyor. Ayrıca şeffaf boyalar ile yüksek katma değerli ürünler üreten lak baskı gerçekleştirilebiliyor. Solvent baskı ile karşılaştırıldığında, UV baskı ile bekleme süresi ortadan kalkıyor ve iş dönüş süresi %90’a kadar azalıyor.

UJV100-160, Uçucu Organik Kimyasallar (VOC) içermeyen boyasıyla, yaygın solvent baskı makinelerinden daha üstün konumda bulunuyor. Greenguard Gold Sertifikası’na sahip LUS-210 boyası, insan sağlığına ve çevreye zarar vermemenin yanı sıra, fiyat bağlamında da oldukça rekabetçi.

DAS ile baskıda hataların önüne geçiliyor
UJV100-160 verimliliği ve hızı artıran iki adet yeni nesil baskı kafası ve DAS (Nokta Ayarlama Sistemi) ile donatıldı. En yüksek baskı kalitesi için nokta yerleşimi otomatik olarak gerçekleştiriliyor. Böylece operatörlerden kaynaklanabilen hataların önüne geçiliyor ve otomatik konumlama sayesinde zamandan tasarruf sağlanıyor.

Mimaki Çekirdek Teknolojileri; Nozül Kontrol Ünitesi, Nozül Kurtarma Sistemi ve Mimaki Gelişmiş Pass Sistemi (MAPS4) sayesinde kullanıcılar kesintisiz baskı ve yüksek bir baskı kalitesine ulaşabiliyor.
Mimaki’nin pazarda büyük ilgi gören bu UV baskı çözümü endüstriyel reklamcılara yeni uygulamaların kapılarını açıyor. Sadece tabela ve afiş baskı ile yetinmek istemeyenler, UJV100-160 ile POP uygulamaları, tekstil tabelalar, çıkartmalar, pencere dekorasyonu gibi birçok işi gerçekleştirebiliyor. Kullanıcı deneyimleri de bu zengin uygulamalardaki başarıyı teyit ediyor.

Babacan Etiket Firma Ortağı Hasan Babacan:

Babacan Etiket, Hasan Babacan“1975 yılından bu yana Ankara’da etiket üreten bir firmayız. Makine ve elektronik otomasyonlarda kullanılan leksan ve metal etiketler üretiyoruz. Leksan esnek bir malzeme olduğu için dijital baskı yapıldığında boya tutunamıyor, dökülüyor. Bu nedenle uzun zaman dijital baskı yatırımı yapmadık. Ancak Mimaki’nin UV baskı çözümleriyle bu sorunun ortadan kalktığını, baskının yüzeye mükemmel bir şekilde gerçekleştirilebildiğini gördük. Haziran ayında Mimaki ile görüşerek UJV100-160 UV rulodan ruloya baskı makinesini kullanmaya başladık. İhtiyacımız olan bir UV baskı makinesini aldığımız için memnunuz. Makinenin yatırım fiyatı bizim için çok avantajlıydı, hatta düşündüğümüz fiyatın bile altında. Boya tüketimi de oldukça tasarruflu. UJV100-160’ın baskı işimizi kolaylaştıran, kapasitemizi artıran ve baskı sürecimizi hızlandıran bir makine olduğunu deneyimledik. Normalde 3-4 günde yapabileceğimiz bir etiket baskı işini yarım günde bitirebiliyoruz. Üstelik 1200 dpi baskı yaparak kaliteden de ödün vermiyoruz. UJV100-160’ın gerek fiyatı gerekse performansı ile sektördeki arkadaşlarımız tarafından daha fazla tercih edileceğine inanıyorum.”

Esprint Reklam Genel Müdürü Emre Yıldız:

Esprint, Emre Yıldız“1998’den beri Esprint Reklam Ajansı adıyla hizmet veren firmamız yeni bir alan için yeni ve dinamik bir kadroyla hizmete başladı; Lightbox! Bu, çok yer kaplamadan, dayanıklı, kolay monte – demonte seçeneği sunan, LED ekran kalitesinde kumaş baskılı bir reklam panosudur. Lightbox genelde mağazalarda, müze ve sergilerde, restoranlarda, fuarlarda ve okullarda kullanılıyor. Tasarımın olduğu neresi varsa biz oradayız. Lightbox ürünlerinde kullanılan kumaşlara yapılan baskıların çözünürlüğü ve kalitesi yüksek olmalı. Ayrıca bu ürünlerde boyanın olabildiğince esnek ve insan sağlığı için kanserojen olmaması gerekiyor. Mimaki’nin pazara sunduğu UJV100-160 modeli tam da bu konularda bizim kriterlerimizi karşılıyordu. Görüşmelerimiz sonucu aldığımız başarılı demo baskılardan sonra yatırım yapmaya karar verdik. Temmuz ayında makinemizin kurulumu tamamlandı ve halen aktif olarak hizmet veriyor. Makineyi deneyimlemiş bir kullanıcı olarak açıkça söyleyebilirim ki hem maliyeti hem de performansı açısından UJV100-160 solvent makinelerini pazardan silebilecek güçte bir makine.”

share: