Mimaki 3DUJ-553 Smithsonian Enstitüsü’nün misyonuna destek oluyor

3D baskı makinesi eğitim, bilim, araştırma, sanat, kültürel sergiler ve deneyimlere yardımcı olmak için kullanılacak

Geniş format inkjet baskı makineleri ve kesicilerinin lider üreticisi Mimaki USA, Landover, MD’de bulunan ve Smithsonian Enstitüsü’nün bir parçası olan Smithsonian Exhibits (SIE) stüdyolarına bir Mimaki 3DUJ-553 tam renkli 3D baskı makinesi kurulumu için, Smithsonian ile çalışmaktan onur duyuyor. SIE, Enstitü ve federal hükümet vasıtasıyla, müzeler ve devlet daireleriyle, güçlü ve ilgi çekici sergilerin planlanması, üretilmesi, geliştirilmesi ve tasarlanmasının yanı sıra kamu programları ve araştırmalarda kullanılmak üzere modellerin üretilmesi konusunda da işbirliği yapıyor.

Mimaki USA 3D Baskı ve Mühendislik Projeleri Kıdemli Yöneticisi Josh Hope; “Smithsonian Enstitüsü’nün bilginin artması ve yayılması yoluyla izleyicilerin dikkatini cezbederek, onlara ilham verme çabasının bir parçası olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Bu 3D baskı makinesi Smithsonian’ın sergi üretmek için yeni teknolojileri yeni şekillerde kullanmasını sağlayacak. Özellikle tüm ziyaretçiler için sergileri hayata geçirmeye yardımcı olan modeller ve dokunsal öğeleri yaratmak için kullanılacak.”

SIE ekibi, Mimaki 3DUJ-553 baskı makinesinin kullanıldığı ilk projesini başlattı. “Salgın: Bağlantılı Bir Dünyada Epidemiler’ sergisinde ziyaretçilerle uygulamalı katılım için detayları büyütülmüş olarak tam renkli 3D baskılı virüs modelleri oluşturuldu. Sergi şu anda Smithsonian’ın Ulusal Doğal Tarih Müzesi’nde görülebiliyor. Tam renkli 3D yazıcı için gelecekteki olası projeler şunlardır:

  • Halkla uygulamalı eğitim faaliyetleri için kullanılan koleksiyon modellerinin üretilmesi
  • Yol bulmaya yardımcı olmak için kabartma haritaları gibi görme kaybı yaşayan veya görme engelli ziyaretçiler için dokunsal gösterim öğeleri

Mimaki 3DUJ-553 3D baskı makinesi kullanılarak kesiti oluşturulan bir grip virüsü modeli. Sekiz mor kapsidi (virüsün dışını saran protein katmanı) ve sekiz sarı RNA şeridini içeren saydam disk yeşil zardan ayırıldı. Fotoğrafı çeken: Carolyn Thome / SIE

share: