Mimaki CS250 boyaları Greenguard Gold sertifikası ile güvenilirliğini kanıtladı

Mimaki JV100-160 CS250 boya Greenguard Gold

Mimaki, 100 Serisi’nin eko solvent modeli JV100-160’da kullanılan CS250 boyalarına Greenguard Gold sertifikası alırken, yine bu seride sunduğu garanti süresini bütün kullanıcıları için iki yıla çıkardı.

Geniş format inkjet baskı makineleri ve kesim plotterlarının lider markası Mimaki, giriş seviyesi segmenti için sunduğu Mimaki 100 Serisi’nde yeniliklere devam ediyor. Yılın ilk çeyreğinde pazara sürülen UV baskı makinesi UJV100-160’ın başarısının ardından, aralık ayında da serinin eko solvent modeli JV100-160 pazara sunulacak. Mimaki, JV100-160’da kullanmak üzere geliştirdiği CS250 boyaları için Greenguard Gold sertifikası aldı. Bu sertifika CS250’nin, çevreye ve insan sağlığına zararsız olduğunu; iç mekan uygulamalarında da güvenle kullanılabileceğini gösteriyor.

1 litrelik şişelerde pazara sunulan avantajlı CS250 boyaları, kullanıcıların üretim maliyetlerini düşürmelerine olanak sağlıyor. JV100-160 eko solvent baskı makinesi ve CS250 boyaları sayesinde minimum maliyetle maksimum kazanç elde etmek mümkün hale geliyor. İç ve dış mekan baskıları için kullanılabilen 4 renkli CS250 eko solvent boyaları, giriş seviyesindeki kullanıcıların düşük adetli veya niş ürünler üretmelerinde en büyük yardımcıları olacak. Baskı sonrasında hızlı kuruyan CS250 boyaları, çizilmeye karşı da güçlü dirence sahip. Bu özelliği onu birçok farklı uygulama için ideal bir boya haline getiriyor.

Mimaki 100 Serisi’nin ilk modeli UJV100-160’da kullanılan LUS-210 boyalarının Greenguard Gold sertifikası almasının ardından, CS250 boyalarının da bu sertifikaya sahip olmasıyla birlikte, serinin tüm boyalarının çevre ve insan sağlığı dostu özellikleri belgelenmiş oldu.

Mimaki 100 Serisi’nin bütün kullanıcıları 2 yıl garanti elde edecek

Baskı endüstrisine yenilikçi çözümler sunmanın yanı sıra satış sonrası desteğini de geliştirmeye devam eden Mimaki, kullanıcılarına her açıdan rahatlık sağlamak amacıyla, pazarda büyük bir ilgiyle karşılanan 100 Serisi için garanti süresini 2 yıla uzattı. Orijinal Mimaki boyalarıyla, UV baskı makinesi UJV100-160 ve eko solvent baskı makinesi JV100-160 kullanıcıları 2 yıllık bir garanti süresine sahip olacaklar. Üstelik, Mimaki 100 Serisi’nin yalnızca yeni değil mevcut kullanıcıları da bu avantajdan yararlanabilecek.

Hem yatırım hem de işletme açısından yüksek oranda maliyet avantajı sağlayan Mimaki 100 Serisi, UV ve eko solvent baskıdaki Mimaki kalitesini giriş segmentine taşıyor. En iyi baskı kalitesi için geliştirilen Mimaki Çekirdek Teknolojileri; MAPS4 (Mimaki Gelişmiş Pass Sistemi 4), NRS (Nozül Kurtarma Sistemi) ve NCU (Nozül Kontrol Ünitesi) bu seride de standart olarak yer alıyor. Ayrıca, ilk kez 100 Serisi ile birlikte sunulan yeni DAS (Nokta Ayarlama Sistemi), baskı malzemesi değişikliğinde nokta konumu ve besleme ayarlarını otomatik olarak gerçekleştirerek, tutarlı görüntü kalitesinin, operatörlerin beceri ve deneyimlerine bağlı kalmadan elde edilmesine olanak veriyor. Bu sayede Mimaki ile baskı kalitesi şansa bırakılmamış oluyor.

Pandeminin yarattığı zorlu pazar koşullarında Türk baskı endüstrisine sunulan Mimaki UJV100-160 oldukça kısa süre bir sürede çok sayıda kullanıcıya ulaştı. Bu başarının altında, UJV100-160’ın kullanıcılara hem rekabetçi üretim maliyetleri hem de yüksek verimlilik sunması yatıyor. Saatte 23m2 baskı hızına çıkabilen makine, PVC, branda, PET film ve kumaş gibi birçok farklı malzemeye baskı yapabiliyor.

Kasım ayında tanıtılan Mimaki JV100-160 eko solvent baskı makinesi ise solvent baskıda giriş seviyesi ve niş ürün üreten kullanıcılar için mükemmel bir fiyat performans dengesi sunuyor. Ayrıca bu modelle birlikte, kullanıcılar yeni yazılım Rasterlink7’yi de ilk kez deneyimleyecek. Yazılımın bu yeni versiyonu sayesinde RIP süresi %25 azalırken, daha fazla özel efekt ve kişiselleştirme özellikleri elde edilebilecek.

share: