Yeni Hibrit Mimaki Tx300P-1800 Mkll ile Rakipsiz Esneklik

Mimaki Tx300P-1800 MkII

Mimaki dijital tekstil baskısında kullanıcıların esnekliğini artıran hibrit teknolojisini bir sonraki seviyeye taşıdı. Yeni geliştirilen ve pazara sunulan Tx300P-1800 Mkll hem transfer kağıdına hem de direkt kumaşa baskı yapmayı sağlayan üç farklı boya kombinasyonu ile çalışabiliyor. Kullanıcılar tek makine ile daha fazla olanağa ulaşıyor.

Geniş format inkjet baskı makineleri ve kesim plotterlarının lider markası Mimaki, küresel tekstil endüstrisinin talep ettiği çok yönlülüğe hibrit teknolojisi ile yanıt veriyor. Geçen yıl pazara tanıttığı ilk hibrit model ile geniş bir yankı uyandıran Mimaki, yeni hibrit modeli Tx300P-1800 Mkll’yi pazara sunuyor. Küçük ve orta çaptaki baskı hizmeti sağlayıcılar farklı uygulama olanakları ile yeni pazarlara girme imkanına sahip oluyor. Bu hibrit baskı makinesi, kullanıcılarına hem tekstile direkt baskı hem de süblimasyon baskı fırsatı sağlıyor. Üstelik daha fazla boya türü / seti ile çalışılabiliyor.

Yeni hibrit tekstil baskı makinesi Tx300P-1800 Mkll, çok yönlülüğü bir konseptten gerçeğe dönüştürüyor. Moda tekstillerinden iç mekan kumaşlarına ve duvar kağıdına kadar çok çeşitli uygulamaları tek bir sistemde sağlama kapasitesi, bu baskı makinesini ideal bir giriş seviyesi çözümü haline getiriyor. Dijital baskının avantajlarını isteyen küçük baskı servis sağlayıcıları ve büyük hacimli üretim merkezleri, numune üretiminin, düşük hacimli işlerin ve hızlı üretim taleplerinin üstesinden gelebiliyor. Sektörde yaygın olan analog baskı teknikleriyle elde edilemeyecek bu dijital fırsatlar, Tx300P-1800 Mkll ile her üreticiye ulaşıyor.

5 boya çeşidi ile 3 farklı kombinasyon sunuluyor
Mimaki, direkt tekstil baskı makinesi Tx300P-1800’ün pazarda elde ettiği başarıyı ve gelen talepleri dikkate alarak hibrit baskı makinesi Tx300P-1800 Mkll’yi geliştirdi. Önceki modelde yer alan ve tekstil baskıcıları açısından avantaj sağlayan 5 farklı tipte boya (Reaktif, asit, pigment, direkt süblimasyon ve dispers) ile baskı olanağı, Tx300P-1800 Mkll ile bir sonraki seviyeye çıkarıldı. Kullanıcılar yeni modelde isterlerse 5 boya türünü tekli olarak kullanarak baskı yapabiliyor, ya da hibrit teknoloji sayesinde 3 farklı boya kombinasyonu ile yeni baskı olanakları elde edebiliyorlar; tekstil pigment / direkt süblimasyon, tekstil pigment / süblimasyon transfer veya direkt süblimasyon / süblimasyon transfer. Kısaca kullanıcılar ister direkt isterse transfer baskı yapmak için gerekli tüm donanıma sahip oluyor.

Hibrit yapının temel özelliklerinden biri kolayca ve hızlıca değiştirilebilen baskı tablalarıdır. 5 boyadan herhangi biri ile direkt kumaşa baskı yapılırken bu tablalara gerek duyulmaz. Yalnızca, hibrit modunda kağıda yapılacak baskılarda bu tablalar kullanılır. Tablalar teknik servis yetkilisine ihtiyaç duyulmadan operatör tarafından kolay ve hız bir şekilde değiştirilebilir.

Hibrit teknoloji ve Mimaki Çekirdek Teknolojileri buluştu
Yeni hibrit Tx300P-1800 Mkll baskı makinesi, baskı kalitesini ve güvenilirliğini artırmak ve bunu garanti altına almak için, Mimaki’nin ünlü çekirdek teknolojileriyle donatılmıştır.

Tx300P-1800 Mkll kesintisiz baskı sağlamak ve duruş süresini en aza indirmek için Nozül Kontrol Ünitesi (NCU) ve Nozül Kurtarma Sistemi (NRS), bant (pass) izini azaltmak için Mimaki Gelişmiş Pass Sistemi (MAPS4) ve doğru mürekkep damlacığını yerleştirmek için yüksekliği ayarlanabilen yeni, yüksek boşluklu baskı kafalarına sahiptir. Ayrıca, bu yeni baskı makinesinde hem tekstil hem de kağıt besleme için geliştirilmiş bir besleme mekanizması bulunuyor.

Yeni hibrit model ile zengin renk tonlarında ve hassas sofistike çizgilerde baskılar üretilebiliyor. Üstelik, sadece gerektiği kadar boya miktarı kullanması nedeniyle ekolojik olarak uygundur.

Kullanıcılar yeni fırsatları keşfetmeye devam edecek
Mimaki Eurasia Genel Müdürü Arjen Evertse, Tx300P-1800 Mkll’nin dijital tekstil baskısında oyunu değiştireceğini söyledi. Hem transfer kağıdına hem de tekstile baskıyı uygun fiyatlı, kullanımı kolay tek bir sistemle sunduklarının altını çizen Evertse, sözlerini şöyle sürdürdü; “İki yeni boya setine (direkt süblimasyon ve süblimasyon transfer) sahip olan bu yeni model, kullanıcıların farklı malzemeler ve uygulamalar keşfetmeye devam etmesi için çok yönlülük sağlıyor. Mimaki olarak farklı uygulamaları mümkün kılmak için yoğun AR-GE çalışmaları yürütüyoruz. Artan ve farklılaşan talepler ancak dijital baskı ile karşılanabilir.

Tx300P-1800 Mkll, tekstil baskısındaki dönüşümde önemli bir rol oynayacaktır. Kullanıcılar ister numune baskılarında isterlerse hızlıca teslim etmeleri gereken özel işlerde güvenle ve konforla kullanabilecekleri bir çözüme sahipler. Ayrıca küçük çaplı firmalar tek bir makine ile birçok ihtiyaçlarına cevap buldukları için, daha önce yapamadıkları üretimleri kendi bünyelerinde gerçekleştirme imkanına ulaşıyor.”

Tekstillerde 1,920 mm ve kağıtta 1,940 mm maksimum baskı genişliğine sahip olan Tx300P-1800 Mkll ile moda kumaşları, iç dekorasyon kumaşları, araç döşeme kumaşları, çadır gibi outdoor ekipmanları, tekstil tabelalar, spor giysileri, duvar kağıtları ve posterler basılabiliyor.

share: