Baskıda yenilik ve avantaj arayanların adresi yine Mimaki Eurasia oldu

Pazarda daha rekabetçi olmak ve katma değeri yüksek işler yapmak isteyen baskı profesyonelleri gelişmiş Mimaki çözümleriyle avantaj elde ediyor. FESPA Eurasia 2022’de ziyaretçiler Mimaki deneyimi hakkında bilgi alıp, en son teknolojileri yakından inceleme fırsatı yakaladı.

Geniş format inkjet baskı makinelerinin ve kesim plotterlarının lider markası Mimaki, Türkiye baskı ve reklamcılık endüstrisiyle doğrudan buluşmak ve en yeni teknolojilerini sergilemek için 1-4 Aralık tarihleri arasında FESPA Eurasia 2022 fuarına katıldı. Mimaki Eurasia’nın üç adadan oluşan 648 m2’lik standı, fuar boyunca baskıda yenilikleri keşfetmek isteyen ziyaretçilerin uğrak noktasına dönüştü. Görkemli bir teknoloji gösterisi yapan firma, ayrıca uygulama alanları ile de sektör profesyonellerine ilham verdi.

Fuarda dijital baskı alanında pazar lideri konumlarını öne çıkardıklarını ifade eden Mimaki Eurasia Bölge Satış Müdürü Hüseyin Şarerler, mevcut ve potansiyel kullanıcılarla bir araya gelmekten son derece mutlu olduklarını dile getirdi. Şarerler; “Türk baskı ve reklamcılık endüstrisi önemli bir dönüşüm yaşıyor ve Mimaki olarak biz lider konumumuzda bu dönüşümde trendleri belirliyoruz. Daha rekabetçi olmak isteyen baskı profesyonellerinin tercihi her zaman Mimaki oluyor ve bu da bizi daha iyisini yapmak için motive ediyor. FESPA Eurasia 2022 fuarında üç adadan oluşan standımızda birbirinden farklı ama bir o kadar da birbirini tamamlayan çözümlerimizi sergiledik. Flatbed ve rulodan ruloya baskı işinde elde edilebilecek en iyi baskı ve kesim çözümlerinin Mimaki’de olduğunu gösterdik. Aldığımız olumlu geri dönüşlerden oldukça mutluyuz” dedi.

Kampanyalı JV100-160 yoğun ilgi gördü

Fuara özel bir kampanya da yaptıklarını söyleyen Hüseyin Şarerler, fuar boyunca JV100-160 eko-solvent baskı makinesi alan herkese yeni nesil CG-130AR kesim plotterı hediye ettiklerini aktardı. JV100-160’ın ID Cut fonksiyonu sayesinde CG-130AR ile entegre baskı ve kesim işlemi gerçekleştirilebildiğine değinen Şarerler, kampanyanın bu alanda çözüm arayan ve verimli bir bas/kes akışı elde etmek isteyen profesyoneller tarafından yoğun ilgi ile karşılandığını açıkladı.

CG-130AR ile entegre bir bas/kes çözümüne dönüşen JV100-160, iç ve dış mekan uygulamalarının yanı sıra farklı dekoratif ve reklamcılık işlerinde tercih ediliyor. Tam donanımlı ve uygun maliyetli bu baskı makinesi, işletme maliyetleri ile de kullanıcılarına avantaj sağlıyor. Yeni nesil kesim plotterı CG-130AR ve AR Serisi’ndeki diğer modeller de yaratıcı ve katma değerli kesim işlemleri için kullanıcılarına yeni olanaklar sunuyor.

Teknoloji ve yaratıcılık gösterisi ziyaret keyfini artırdı

Üç büyük adadan oluşan Mimaki Eurasia standında Tabela ve Reklam (SG), Endüstriyel (IP), Tekstil ve Giyim (TA) ve 3D segmentlerindeki baskı makineleri ve kesim plotterları çalışır durumda sergilendi. Ziyaretçiler UV-LED baskıdan eko-solvente, direkt kumaşa baskıdan süblimasyon transfer baskıya, endüstriyel çözümlerden 3D baskıya kadar pazarın en yeni ve en gelişmiş çözümleri ve bu çözümlerle gerçekleştirilen baskı uygulamalarını yakından inceleme fırsatı buldu. İlham veren baskı ve kesim uygulamalarını inceleyen ziyaretçiler ayrıca, Mimaki teknik ekibinden detaylı bilgi aldı.

8. Salon’un girişinde ana koridor üzerinde yer alan Mimaki Sanat Galerisi Duvarı, yaratıcılık yönünden fuarın en gözde mekanlarından biri oldu. JFX600-2513 ve JFX200-2513 EX UV-LED geniş format baskı makinelerinde 2.5D baskı özelliği kullanılarak üretilen tablolar ile fuar alanı adeta bir sanat galerisine dönüştü. Fuarın sanat ve tasarım değerini artıran bir diğer nokta, Mimaki standının artık değişmez bir parçasına dönüşen kullanıcı hikayeleri bölümü oldu. Mimaki’nin sekiz farklı kullanıcısından gelen uygulama örnekleri bu alanda, 3D modellerle birlikte sergilendi. Bu yıl ürünleri sergilenen kullanıcılar arasında Türkiye’den Diam Turkey (JFX200-2513), DSG Hediyelik (UJF-3042MkII) ve Kardem Tekstil (TS55-1800) yer alırken, Avrupa’dan şu kullanıcıların uygulamaları sergilendi; Bonanomi (TS300P-1800), Dennis Harroun (3DUJ-553), Friedmans (TS300P-1800), Kops (JFX200-2513 EX) ve Shortcut Labs (UJF-3042MkII).

Baskı profesyonelleri ve meraklıları için en ilgi çekici ürünlerden birisi de 10 milyon renge sahip 3DUJ-2207 3D baskı makinesi oldu. Bu 3D baskı makinesi tam renkli ve şeffaf 3D model üretme kapasitesi ile hem özel uygulamalar hem de endüstriyel talepler için kullanıcılara yeni kapılar açıyor.

Bir oturma odası konseptiyle ziyaretçilerini karşılayan tekstil alanı ise; TS330-1600 süblimasyon transfer baskı makinesi, TS55-1800 süblimasyon transfer baskı makinesi, Tx300P-1800B blanketli, esnek kumaşa doğrudan baskı makinesi ve TS100-1600 süblimasyon transfer baskı makinesi ile üretilen numunelerle donatıldı.

Yoğun ziyaretçi ilgisi pazar beklentilerimizi güçlendiriyor

Mimaki portföyündeki segmentlerin tümünü temsil eden ürünlerle fuarda yer aldıklarını yineleyen Hüseyin Şarerler, birçok farklı pazardan gelen ziyaretçilerin beklentilerini karşıladığını kaydetti. Şarerler; “Fuar ziyaretçileri standımıza gelerek adeta merkez ofisimizdeki showroom’u gezmiş gibi oldular, neredeyse eksiksiz bir sunum yaptık. Özellikle geniş format baskı, endüstriyel çözümler ve 3D baskı segmentlerine daha fazla ilgi gördük. Standımızda sürekli çalışan JFX600-2513 geniş formatlı UV-LED flatbed baskı makinemiz ve 3DUJ-2207 modelimizin önünden kalabalık hiç eksik olmadı. Bu yoğun ilgi önümüzdeki döneme ilişkin bize de güçlü öngörüler sağlıyor” dedi.

Mimaki Eurasia’nın Türk baskı pazarındaki lider gücünü sağlamlaştırdığına dikkat çeken Şarerler sözlerini şöyle sürdürdü; “Kullanıcılarımızla bir araya gelmek ve pazarla bağlarımızı güçlendirmek için çalışmalarımıza aralıksız olarak devam ediyoruz. Türk baskı ve reklamcılık endüstrisinin içinde yer alarak hareket alanımızı kullanıcılarımızın avantajına genişletmeye ve geliştirmeye odaklanıyoruz. 2023 yılında pazarlardaki belirsizliklerin azalmasını takiben yatırımların ve iş hacminin artmasını bekliyoruz. Bu süreçte her zaman kullanıcılarımızın yanında olmaya ve onlara yeni pazarlar için ilham vermeye devam edeceğiz.

share: