Kullanıcılar UJF-MkII Serisi ile üstün Mimaki deneyimi yaşıyor

Mimaki’nin küçük format objelere doğrudan baskı makinesi serisi UJF-MkII, kullanıcılarına yüksek baskı kalitesi, hızlı üretim ve kişiselleştirebilme avantajı sağlıyor. Seriye ait üç baskı makinesi ile üretimlerini gerçekleştiren DSG Hediyelik, online ticaretin gerektirdiği hız ve kaliteye ulaşarak müşteri memnuniyetini artırıyor.

Geniş format inkjet baskı makineleri ve kesim plotterlarının lider markası Mimaki, kapsamlı ürün porftöyü ve güçlü teknik servisi ile kullanıcı memnuniyetini yüksek seviyede tutmayı başarıyor. Mimaki deneyimine katılan kullanıcılar, hangi segmentte ve uygulama alanında olursa olsun, profesyonel servis ayrıcalığından faydalanıyor. Bu kullanıcılar arasında yer alan DSG Hediyelik firması da bulunduğu niş pazarın taleplerini karşılamak için Mimaki UJF-MkII Serisi’ne güveniyor. Online ticaret markası hediyesepeti.com’un sahibi olan firma, yakın zamanda yatırım yaptığı iki adet UJF-3042MkII ve bir adet UJF-6042MkII UV-LED flatbed baskı makinelerinin üstün özellikleriyle objelere doğrudan baskıda yepyeni fırsatlar elde ediyor.

Yüksek performanslı Mimaki UJF-MkII Serisi kullanıcıların talepleri ile sürekli olarak genişletildi. Serinin UJF-3042MkII, UJF-3042MkII EX ve UJF-6042MkII modelleri farklı objelere doğrudan baskı yapmayı hiç olmadığı kadar kolay ve verimli hale getirdi. A3 ve A2 formatında mevcut olan bu baskı makineleri, baskı kalitesi ve güvenliği için eşsiz Mimaki teknolojileri ile donatılarak güçlendirildi.

2014 yılında kurulan DSG Hediyelik, beş binden fazla ürün çeşidi ile online ticarette yer alıyor. Kişiye özel tasarımların öne çıktığı portföyünde ürün kalitesi ve hızlı teslimat büyük önem taşıyor. DSG Hediyelik’in kurucu ortağı Ümit Zorlu, ürüne doğrudan baskı alanındaki çalışmalarına Mimaki yatırımı sonrasında başladıklarını söyledi. Zorlu; “2017 yılında ilk olarak UJF-3042MkII UV-LED flatbed baskı makinesini satın aldık ve performansından çok memnun kaldık. Bu nedenle aynı modelin ikincisine de yatırım yaptık. 2020 yılının başında da UJF-6042MkII UV-LED flatbed baskı makinesini aldık. Birçok farklı ürüne doğrudan baskı yapabilecek güce ulaştık. Bugün ürünlerimizin %30’unu Mimaki makinelerinde üretiyoruz. Mimaki çözümleri hem ürün portföyümüzü genişletti hem de üretim ve tedarik sürelerimizi kısalttı” dedi.

Mimaki Çekirdek Teknolojileri ile daha fazla güvenlik ve verimlilik

Mimaki UJF-MkII Serisi, geçmiş modellerle karşılaştırıldığında baskı verimliliğinde %20’ye kadar artış sağlıyor. 153 mm kalınlığa kadar birçok farklı malzeme tipine doğrudan baskı yapabilen modeller; MCT, NCU, NRS, MAPS, MFD ve Değişken Nokta gibi Mimaki Çekirdek Teknolojileri ile gelişmiş baskı kalitesini ve güvenliğini garanti ediyor. Bu üstün teknolojiler sayesinde, son derece küçük ebatlardaki malzemelere bile kalite sorunları yaşamadan mükemmel baskılar yapılabiliyor. Ayrıca tam kapak koruması ile baskı kalitesini olumsuz yönde etkileyebilecek toz oluşumunun da önüne geçiliyor.

DSG Hediyelik, Mimaki UJF-MkII Serisi’ni kullanarak arasında bardak altlıkları, şişe açacakları, anahtarlıklar ve cep telefonu kılıflarının yer aldığı birbirinden farklı kişiselleştirilmiş ürünler üretiyor. 4,5 mm’ye kadar yükseklik farklı bulunan, düz olmayan malzemelerle bile çalışabildiklerini dile getiren Ümit Zorlu, akrilik ve ahşaptan yapılmış objelere kolaylıkla baskı yapabildiklerini vurguladı. Zorlu; “Bizim işimizde siparişler düşük adetli olduğu için fireler büyük bir maliyet kaybına yol açar. Ancak Mimaki UJF-MkII Serisi ile fire miktarımızı ciddi oranda düşürmeyi başardık. Bu da üretim maliyetlerimize oldukça olumlu olarak yansıdı. Bu baskı makinelerinde baskı kafası sorunu yaşamadığımız için parça değişimi gibi bir ihtiyaç ortaya çıkmıyor” diye konuştu.

Dayanıklı boyalar ve kaliteli canlı renkler

Mimaki UJF-MkII Serisi UV-LED flatbed baskı makinelerinin diğer bir üstün yanını boyaları ve boya sistemi oluşturuyor. Çizilmeye karşı yüksek dirence sahip orijinal Mimaki boyaları 1 lt’lik şişelerde kullanılabiliyor. Şişe boya sistemi sayesinde israfı önleyerek verimli bir boya kullanımını mümkün kılan UJF-MkII Serisi, arasında beyaz boya, lak boya ve primerin de bulunduğu 9 renge kadar sert ve esnek boya seçeneklerine sahip. Boya konusunda yaşadıkları avantajları anlatan Ümit Zorlu şunları dile getirdi;

“Parlak yüzeylere baskı için öncelikle primer boyaya ihtiyaç vardır. Mimaki’nin bize bu boyayı orijinal olarak sağlaması işimizi hem kolaylaştırdı hem de hızlandırdı. Greenguard Gold sertifikalı orijinal Mimaki boyaları maliyette ciddi avantaj sağladı. Kullandığımız farklı malzemeleri ve uygulamaları düşündüğümüzde boyaların dayanıklılığı, doygun renkleri ve yüksek kalitesi bizleri oldukça memnun ediyor. Birçok ürüne fotoğraf kalitesinde doğrudan baskı yapabilmemiz, müşteri memnuniyetini önemli oranda artırıyor. Bu da bize tekrar eden siparişler ve artan ciro olarak yansıyor.”

Mimaki UJF-MkII Serisi ile promosyon ürünlerine, kalemlere, anahtarlıklara, küçük format tabela & POS ürünlerine, telefon ve elektronik cihaz kılıflarına, kırtasiye ürünlerine, şişelere, USB belleklere, özel üretim objelere, kutulara & ambalajlara, panellere ve bunun gibi çok sayıda küçük ebatlı malzemeye baskı yapılabiliyor. Üstelik Mimaki Eurasia’nın satış sonrası kesintisiz teknik desteği sayesinde kullanıcılar Mimaki ürünleriyle her yönden kusursuz bir kullanıcı deneyimi elde ediyor.

share: