Mimaki FESPA 2019’da Başarısını 2 EDP Ödülü ile Taçlandırdı.

Mimaki FESPA 2019’da Başarısını 2 EDP Ödülü İle Taçlandırdı.

Geniş format inkjet baskı makineleri ve kesim sistemlerinin lider markası Mimaki başarılı bir FESPA fuarını daha geride bıraktı. 14-17 Mayıs tarihleri arasında Münih’te gerçekleşen FESPA Global Expo 2019 fuarına katılan Mimaki Europe, farklı stant konsepti ve sunduğu yeniliklerle fuarın uğrak noktalarından biri oldu. Mimaki ayrıca fuar sırasında Avrupa Dijital Baskı Birliği (EDP – European Digital Press Association) tarafından verilen EDP Ödüllerinden ikisini Mimaki Tiger-1800 MkII ve Rimslow TR Serisi ile kazandı. Mimaki Eurasia ekibi fuar boyunca Mimaki standında ziyaretçilerle yakından ilgilenerek, yenilikler hakkında bilgi verdi.
Mimaki standında ‘Baskının Geleceğini Hayal Edin’ temasıyla fütüristik bir hava yaratıldı. Tabela/reklam grafikleri, endüstriyel ürünler, tekstil ve 3D baskı başlıklarından oluşan dört ana iş alanında hem makineler çalışarak performanslarını sergiledi hem de ziyaretçilere numune baskılar sunuldu. Mimaki’nin UV LED baskı alanındaki ürün portföyünü genişleten, baskılarda 2.5D hissi veren katmanlar oluşturan yeni JFX200-2513 EX pazarla ilk kez buluştu.
Mimaki reklamcılık alanında UCJV300-75, UCJV300-160, UCJV150-160, CJV300-160 ve UJV55-320 modellerini sergiledi. Endüstriyel ürünler segmentinde ise UJF-7151plus, UJF-3042MkII ve UJF-6042MkII yer aldı. Tekstil alanında sergilenen çözümler arasındaki TS55-1800 iç mekan kumaşlarından spor ve moda kıyafetlerine, bayraklardan halılara kadar geniş uygulama alanıyla ilgi odağı oldu. Mimaki 3D baskı alanında ise 3DUJ-553 baskı makinesi ve üretilmiş numune koleksiyonu ile büyük beğeni kazandı.

EDP ödüllerinin sürekli kazananı Mimaki
Avrupa Dijital Baskı Birliği üyesi 20 yayın tarafından kalite, kullanıcı için değer ve çevresel etkiler dahil olmak üzere çok sayıda kriter baz alınarak EDP ödülleri verilmektedir. Bu yıl beş ana kategoride 100’ün üzerinde aday arasından 23 kazanan isim belirlendi. Geçen yıl ki FESPA fuarında da 2 EDP ödülü kazanan Mimaki Europe, FESPA Global Expo 2019 fuarında da iki EDP ödülüne birden ulaştı. Mimaki’nin Tiger-1800 MkII modeli ‘100m2/saat’ten büyük rulodan ruloya tekstil baskı makinesi’ kategorisinde, Rimslow TR Serisi komple çözüm ‘Hazırlık ve bitim baskı işlem çözümleri’ kategorisinde EDP üyeleri tarafından ödüle layık görüldü.
Mimaki’nin ünlü Tiger Pro Serisi’nin bir parçası olan endüstriyel hacimli dijital tekstil baskı makinesi Tiger-1800B MkII, 385m2/saate kadar hızda direkt baskı veya transfer baskı gerçekleştirebiliyor. Numune üretiminden küçük ve orta hacimde baskı işlerine kadar geniş bir aralıkta çalışma gücüne sahip olan model, 1200 dpi baskı kalitesini sunuyor. Esneklik ve hızı, yüksek baskı kalitesiyle buluşturan Tiger-1800B MkII, her türlü kumaş ve transfer kağıdı ile uyumlu olarak çalışabiliyor. Tekstil baskıcıları; goblenler (duvar kağıdı dokumaları), iç dekorasyon, moda ve konfeksiyon gibi geniş bir uygulama alanında Tiger-1800B MkII’i kullanabiliyor.
Mimaki’nin baskı sistemleri için geliştirdiği MAPS (Mimaki Gelişmiş Pass Sistemi) ve NRS (Nozül Kurtarma Sistemi) sayesinde Tiger-1800B MkII kullanıcıları birçok avantaj elde ediyor. MAPS ile baskı kafasının her geçişinde boya kenara yayılarak baskı işlemi sırasında banding oluşması önlenerek gradyan geçiş sağlanıyor ve kusursuz baskı kalitesi ortaya çıkıyor. NRS ise, tıkalı nozülün yerine sağlam nozülü kullanarak üretime ara vermeden kesintisiz baskı sağlıyor. Bu ise baskı makinesinin performansını, kullanıcının üretkenliği ve üretim kalitesini artırıyor.

Mimaki kendini komple çözüm sağlayıcı olarak konumlandırıyor
Mimaki Eurasia Bölge Satış Müdürü Burak Kaftanoğlu, yaptığı açıklamada, Mimaki Europe’u elde ettiği 2 EDP ödülü nedeniyle tebrik etti. Mimaki’nin kendisini kullanıcıları için komple bir çözüm sağlayıcı partner olarak konumlandırdığının altını çizen Kaftanoğlu şunları dile getirdi; “Mimaki olarak kazandığımız bu ödüller kullanıcılar açısından doğru bir çalışma stratejisi izlediğimizi gösteriyor. Dijital tekstil baskı endüstrisinde gelişmiş baskı makineleri ve ekipmanlarımızla, sadece bir proses adımına hitap etmiyoruz. TR Seri’mizde yer alan kaplama, buharlama ve yıkama makinelerimizle baskı sürecini uçtan uca tamamlamış oluyoruz. Baskıcılar dört adımdan oluşan bu süreç için farklı tedarikçilerle çalışmak zorunda kalmıyor. Mimaki güvencesi ile tek kaynaktan sağlanan dijital tekstil baskı çözümleri kullanıcılarımızın verimliliğini ve kalitesini arttırırken, üretim ve yatırım maliyetlerinde tasarruf sağlıyor.”
FESPA Global Expo 2019’dan başarılı sonuçlarla dönen Mimaki’nin bir sonraki durağını, tekstil makineleri sektörünün olimpiyat etkinliği olarak tanımlanan ITMA 2019 oluşturacak. Mimaki, 20-26 Haziran tarihlerinde Barselona’da düzenlenecek olan fuarda Salon 3 Stant B110’da gelişmiş diğer çözümlerinin yanı sıra bu ödüllü makinelerini de sergileyecek.

share: