Dünyamıza hoş geldiniz...

Mimaki hakkında

Go Back

Sertifikalar

OEKO-TEX

Kriterleri Oeko-tex kuruluşu tarafından belirlenen STANDARD 100 by OEKO-TEX®, tüm üretim aşamalarındaki tekstil ham maddeleri, ara ve son ürünler için bağımsız bir test ve sertifikasyon sistemidir. Bu katı sertifika, yalnızca zararlı maddelerin kullanımıyla ilişkili 300’den fazla gerekliliği karşılayabilen ürünlere uygulanabilmektedir. Mimaki, Nissenken Kalite Değerlendirme Merkezi’nde yapılan testler sonucunda, boyaların ham maddeleri için OEKO-TEX® STANDART 100 sertifikasını almaya hak kazanmıştır.

Kriterleri Oeko-tex kuruluşu tarafından belirlenen ECO PASSPORT by OEKO-TEX®, tekstil boyaları, pigmentler ve terbiye maddelerinin üretimi sırasında kullanılan kimyasalların güvenliğini onaylamaktadır. Mimaki’nin Sb54/310/410/610 ve Sb320/420 süblimasyon boyaları OEKO-TEX® ECO PASSPORT sertifikasına sahiptir.

Bu sertifikalar, Mimaki’nin çevreye duyarlı boya ve inkjet sistemler geliştirme taahhüdünü pekiştirmektedir.

GREENGUARD

GREENGUARD Sertifikası, bir ürünün organik uçucu kimyasallar (VOC) içermeyerek dünyanın en katı kimyasal emisyon standartlarından bazılarını karşıladığını ve iç mekan hava kirliliği & kimyasal maruziyet riski yaratmadığı için ev, okul ya da sağlık kuruluşları gibi ortamlarda kullanıma uygun olduğunu garanti etmektedir.

Mimaki’nin UJF-3042MkII, UJF-6042MkII ve UJF-3042MkII EX baskı makinelerinde kullanılan BS4, LH-100, LUS-120, LUS-150 ve LUS-170 boyaların arasında yer aldığı UV kürlenmeli boyalar GREENGUARD ve GREENGUARD Gold sertifikalarına sahiptir. Ayrıca LUS-200 UV kürlenmeli boya, LX-101 lateks boya ve Mimaki’nin en popüler solvent boyası SS21 boya da bu sertifika kapsamındadır.

Bu sertifika, kullanıcılarımızın sürdürülebilir bir şekilde baskı yaparken çeşitli pazarlarda yaratıcılığını sürdürmelerini sağlamaktadır.

Mimaki Eurasia

location image