Dünyamıza hoş geldiniz...

Mimaki hakkında

Go Back

Sürdürülebilirlik

Daha çevreci ve sürdürülebilir ürünler

Mimaki, eko-solvent boya ve UV-LED baskı çözümlerinin pazara sunulmasıyla sürdürülebilirlik dünyasına ilk adımını atmıştır. Temiz, çevreye duyarlı ve düşük uçucu organik bileşen (VOC) emisyonuna sahip boya çözümlerinin yanı sıra, RasterLink RIP yazılımı ile baskı makinelerinin daha verimli kullanılmasını sağlayarak zararlı toksik maddeleri, CO2 ayak izini, enerji tüketimini ve atıkları azaltmaya odaklanmıştır.
Mimaki olarak, Lateks baskı teknolojisi, SUV boya teknolojisi, OEKO-TEX sertifikalı tekstil boyaları ve UV-LED kürlenme teknolojisinin yüksek hızlı üretimlerde bile kullanılabilmesi gibi gelişmiş özelliklere sahip çevre dostu baskı ekipmanları üretmek için Ar-Ge’ye büyük bir yatırım yapıyoruz. Ayrıca Mimaki’nin önemli bir diğer odak noktası da atık azaltımıdır. Üstelik bunu yalnızca kendi fabrikalarımızda değil aynı zamanda son kullanıcılarımızın üretimlerinde de hedefliyoruz.

Atık Elektrikli ve Elektronik Ekipman (WEEE) direktifi

Avrupa Birliği, çöplüklerdeki tehlikeli madde miktarını azaltmak amacıyla Atık Elektrikli ve Elektronik Ekipman (WEEE) Direktifi’ni yürürlüğe koymuştur. Mimaki, son kullanıcıların bu materyalleri söz konusu direktife uygun şekilde bertaraf etmelerini şiddetle tavsiye eder. Kullanıcılarımızı, etkin geri dönüşüm ve yeniden kullanım sağlanabilmesi için bu materyallerin uygun şekilde atılması gerektiği konusunda uyarmak amacıyla elektrikli ve elektronik ekipmanları “üzerinde çarpı işareti yer alan tekerlekli çöp kutusu”™ sembolüyle etiketliyoruz.

Makinelerin ve boya kartuşlarının geri dönüşümü

Hollanda’daki son kullanıcılar, bertaraf seçenekleriyle ilgili olarak Mimaki Europe B.V. ile iletişime geçebilir. Türkiye dahil diğer tüm ülkelerde, son kullanıcıların gerekli bertaraf bilgilerini almak üzere yerel Mimaki bayileriyle iletişime geçmesi gerekmektedir.

Mimaki’nin sürdürülebilirliği geliştirmek için yaptıkları hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz, sizleri bilgilendirmekten çok memnun oluruz

Mimaki Eurasia

location image